Институт за међународну политику и привреду и Факултет безбедности Универзитета у Београду публиковали су нови међународни тематски зборник радова. Реч је о четвртој узастопној години у којој две институције реализују заједнички подухват у области  међународне сарадње, а ове године је тема била – Europe in changes: The old continent at a new crossroads. Сврха зборника је анализа старих проблема, текућих промена и будуће перспективе европских односа са политиколошког, безбедносног, економског и правног гледишта. Публикацију су уредиле др Катарина Закић из Института за међународну политику и привреду и Биргул Демирташ, професорка Турско-немачког универзитета из Истанбула. Зборник радова садржи 23 рада, која су написала 29 аутора из Србије, Велике Британије, Словачке, Русије, Турске, САД, Кине, Словеније, Румуније и Чешке.

Електронску верзију књиге можете преузети овде