Мср Исидора Поп-Лазић, истраживачица Института за међународну политику и привреду, борави у Загребу на Факултету политичких знаности као стипендиста Средњеевропског програма универзитетске размене (Central European Exchange Program for University Studies – CEEPUS). Исидора током свог истраживачког боравка сарађује са угледним професорима и учествује на бројним догађајима Факултета политичких знаности. У оквиру рада на својој докторској тези колегиница Поп-Лазић обавиће преглед литературе доступне на хрватском језику, на тему билатералних односа Србије и Хрватске у 21. веку. Поред факултетске и Националне и универзитетске библиотеке, анализом ће бити обухваћена и богата грађа којом располаже Архив Срба у Хрватској. Средњоевропски програм универзитетске размене је престижан програм са седиштем у Бечу (Аустрија), намењен за студенте и академско особље са државних високошколских установа.