Сандра Давидовић, истраживач-сарадник у Институту за међународну политику и привреду добитница је престижне Fulbright стипендије за студенте докторских студија у Србији за 2020/2021 годину. У оквиру Fulbright Non-Degree Visiting Research програма, Сандра борави на Хариман институту Колумбија универзитета (Harriman Institute for Russian, Eurasian and East European studies), у својству гостујућег истраживача, где проучава концепт постхладноратовске изградње државе у оквиру рада на докторској дисертацији. Поред тога, колегиница Давидовић ће у јесењем семестру бити ангажована и у настави, што јој омогућава да студентима Колумбија универзитета, предочи резултате свог докторског истраживања, али и анализу савремених балканских односа, укључујући и ужу област њеног истраживања која обухвата косовски проблем.