Институт за међународну политику и привреду примио је у радни однос двоје студената докторских академских студија, у звању истраживача-приправника, по основу јавног позива Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије за учешће талентованих младих истраживача на научноистраживачким пројектима. Пријему у кабинету директора Института проф. др Бранислава Ђорђевића су, поред нових истраживача мср Милене Митровић и мср Павла Недића, присуствовали др Срђан Кораћ, заменик директора, др Сања Јелисавац-Трошић, начелница Центра за међународне организације и међународно право, др Душан Пророковић, начелник Центра за евроазијске студије, и Милица Вранеш-Илић, секретар Института. Млади истраживачи су током пријема укратко упознати са основним правима и обавезама, системом интерног менторства и радним распоредом.