Истраживачи Центра за суседство и Средоземље Института, др Слободан Јанковић, др Наташа Станојевић и др Марина Костић учествовали су на онлајн радионици “COVID-19 Pandemic: Challenges and Opportunities in the Balkans”, који је организовао Центар за стратешка истраживања Министарства спољних послова Турске (Center for Strategic Research – SAM) у склопу турског председавања Процесом сарадње у Југоисточној Европи (ПСуЈИЕ). Дипломате, истраживачи и универзитетски наставници из више балканских земаља имали су излагања и учествовали у дебати у шест приоритетних области турског председавања: од туризма и просвете, преко проблема регулисања миграција, емиграције до економије и безбедности. Истраживачи Центра за суседство и Средоземље Института били су једини представници из Србије.