У оквиру низа догађаја осмишљених да обележе 73 године од оснивања Института, Институт за међународну политику и привреду организовао је у сарадњи са Амбасадом Руске Федерације у Београду промоцију тематског зборника радова међународног значаја Russia and Serbia in the Contemporary World: Bilateral relations, challenges and opportunities. На промоцији су говорили Њ.е. Александар Боцан-Харченко, амбасадор Руске Федерације у Републици Србији, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду, др Богдан Стојановић, уредник зборника, као и аутори радова проф. др Јелена Георгијевна Пономарева, редовни професор Катедре упоредне политикологије МГИМО, др Наташа Станојевић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду и др Душан Пророковић, научни сарадник и начелник Центра за евроазијске студије Института за међународну политику и привреду. Зборник је настао у склопу заједничког пројекта Института за међународну политику и привреду и Амбасаде Руске Федерације у Београду.

Књига у дигиталном формату (пдф)