У склопу обележавања Дана Института за међународну политику и привреду одржана је промоција зборника радова са националне научне конференције „Заразне болести као глобални безбедносни изазов – Пандемија Ковид-19: стварност и последице”, објављеног у сарадњи Института за међународну политику и привреду и Факултета безбедности Универзитета у Београду. На промоцији су говорили проф. др Зоран Јефтић, уредник зборника, као и аутори радова др Марина Соковић, помоћник министра за науку у Министарству просвете, науке и технолошког развоја, проф. др Жарко Обрадовић са Факултета безбедности Универзитета у Београду и др Предраг Кон, епидемиолог и члан Кризног штаба Републике Србије. Након излагања уследила је дискусија на којој су учесници изнели коментаре и постављали питања излагачима.