Центар за суседство и Средоземље Института за међународну политику и привреду и Институт за европске студије организовали су вебинар на тему „25 година од Дејтона: историјат и перспективе”. На почетку скупа Владимир Русић дао је језгровит, историјски и графички приказ најважнијих нацрта мировних решења која су претходила Дејтонском мировном споразуму. Некадашњи амбасадор САД Питер Галбрајт говорио је о личним сусретима са политичким лидерима, ратној динамици у Босни и Херцеговини и Хрватској и политици и ставу које су САД заузеле према овим догађајима. Др Тимоти Лес, истраживач Центра за геополитику Универзитета у Кембриџу, указао је на сложену постдејтонску структуру, кључне политичке проблеме који оптерећују мировни процес и нормализацију међуетничких односа и савремене политичке тенденције у оквиру сложене босанскохерцеговачке динамике. Др Срђа Трифковић указао је на историјске противуречности, сложене међуетничке односе, заблуде међународне заједнице по питању одрживости Босне и Херцеогвине и континуитет бошњачке политике мајоризације, усмерене пре свега према Републици Српској. Више од седамдесет учесника имало је прилику да се после уводних излагања укључи у дискусију, у којој су разматрана питања одговорности за рат у Босни и Херцеговини и тренутна ограничења и перспективе развоја будућих односа.