Институт за међународну политику и привреду је, захваљујући својој активној сарадњи са кинеским научним институцијама, добио позив да учествује на онлине конференцији посвећеној сарадњи у оквиру формата 17+1, под називом „Information Exchange and Matchmaking Conference between China and CEEC SMEs on Resuming Work and Production“. Конференција је одржана 16.06.2020. године у граду Цангџоу, провинција Хебеи. Преко 200 учесника, подељених у четири панела, је присуствовало онлине догађају.

Како би се додатно унапредила сарадња ИМПП са кинеским научним институцијама и привредницима, проф. др Бранислав Ђорђевић је у име Института потписао Меморандум о разумевању са организатором конференције China – CEEC SME Cooperation Zone Cangzhou.