Институт за међународну политику и привреду је једина институција из овог дела Европе која је добила позив да учествује на глобалном онлајн форуму  think tank организација чија је тема била међународна сарадња у борби против вируса  COVID-19.

Дводневни форум под називом „Унапређење међународне сарадње у борби против  вируса  COVID-19 и изградња заједничке будућности“ заједнички су организовале реномиране научне и образовне институције из Кине, Руске Федерације, Јужне Африке, Белгије, Велике Британије, Аргентине и Јужне Кореје.  На скупу су  учествовали бројни државници и научници, укључујући и добитнике Нобелове награде.

Проф. др Бранислав Ђорћевић, директор Института,  позван је да говори на панелу о пост ковид опоравку и унапређењу глобалног управљања.

У завршном делу конференције потписана је заједничка изјава „Позив на међународну   сарадњу у борби против COVID-19“.

Позивање ИМПП-а да представља Републику Србију на овом скупу и потпише Изјаву, говори о високом угледу који наш Институт ужива у међународним академским круговима.