У организацији Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука, одржана је нова видео конференција „Пресек досадашње и перспектива сарадње Кине и земаља ЦИЕ током COVID-19 епидемије“

Републику Србију је на конференцији представљао је Институт за међународну политику и привреду, први Регионални центар за управљање пројектима у формату сарадње „17+1“ Иницијативе „Појас и пут“. Начелница Центра, др Ивона Лађевац, говорила је о  значају подршке коју је Србија добила од Кине током епидемије, као и значају  мултилатерализма у глобалној борби против COVID-19 вируса.

Попут претходне, и ова конференција реализована је уз пуну подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.