У организацији Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука, одржана је видео конференција „Искуства и перспектива сарадње Кине и земаља ЦИЕ током COVID-19 епидемије“

На конференцији Републику Србију представљао је Институт за међународну политику и привреду, први Регионални центар за управљање пројектима у формату сарадње „17+1“ Иницијативе „Појас и пут“. Директор Института, проф. др Бранислав Ђорђевић представио је научницима из Кине и десет земаља Централне и Источне Европе досадашња искуства Србије у борби против Корона вируса, нагласивши сву захвалност народу и руководству НР Кине на несебичној стручној, моралној и материјалној помоћи.

Видео конференција, прва такве врсте у наведеном формату сарадње од почекта борбе против Корона вируса,  реализована је уз пуну подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.