Институт за међународну политику и привреду обележио је 72 године постојања свечаним пријемом којем су присуствовали представници Министарства спољних послова Републике Србије, Министарства одбране Републике Србије, те представници дипломатског кора и чланови академске и научне заједнице. Тим поводом, гостима су се обратили проф. др Златко Стефановић, председник Управног одбора Института, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, и проф. др Благоје Бабић, научни саветник у пензији, који је цео радни век провео у Институту. Потом је уследио уметнички програм који је извео уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички”. Бројне институције и појединци упутили су честитке Институту у поводу великог празника. Присутним гостима прочитане су честитка Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, коју је упутио министар г. Младен Шарчевић, и честитка Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука из Пекинга, коју је упутио његов директор др Ву Баији. Током свечаности, Плакета Института уручена је проф. др Зорану Јефтићу, дугогодишњем председнику Управног одбора Института, а Захвалница за научну сарадњу током 2019. године Факултету безбедности Универзитета у Београду, коју је примио декан проф. др Владимир Цветковић. Поводом дана Института, гости су били у прилици да погледају резултате издавачке делатности Института из 2019. године.