Др Стеван Рапаић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду, одржао је гостујуће предавање на Америчком колеџу из Солуна (American College of Thessaloniki). Тема предавања била је „Трговина и глобализација – да ли је свет у новој ери протекционизма?”. Др Рапаић је интернационалне студенте овог факултета упознао са актуелним проблемима у међународној трговини, протекционистичким мерама које су увеле најзначајније привреде света, са посебним освртом на трговински рат између Сједињених Америчких Држава и Кине, као и последицама које овај феномен може изазвати на процесе глобализације. Предавање је одржано у оквиру споразума о сарадњи који Институт за међународну политику и привреду има са Америчким колеџом из Солуна, а којим је предвиђено развијање заједничких активности на плану научноистраживачког рада, организације научних скупова и округлих столова, специјалистичких образовних програма (летњих школа и семинара) и спровођења програма стажирања за студенте.