Институт за међународну политику и привреду организовао је трибину „Седамдесет година мировних операција Уједињених нација”, у сарадњи са Канцеларијом УН у Србији. Трибину су отворили госпођа Симона-Мирела Микулеску, представница Генералног секретара УН и шефица Канцеларије УН у Београду, и профдр Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду. Уводничари на трибини су били др Душко Димитријевић, научни саветник Института за међународну политику и привреду, пуковник доц. др Иван Лазаревић, заменик начелника Центра за мировне операције Генералштаба Војске Србије, потпуковник Горан Топаловић, начелник Одељења за обуку Центра за мировне операције Генералштаба Војске Србије, и пуковник у пензији, Бранислав Аночић, бивши директор Војнообавештајне агенције и војни изасланик Републике Србије у Мађарској и САД. Након излагања је уследила дискусија у којој су учествовали представници академске заједнице, државних органа и медија.