Мср Сандра Давидовић, истраживач-приправник у нашем Институту, учествовала је на Међународној смотри студентских научних и истраживачких радова „Утицај страних актера на политичке процесе на Балкану с краја 20. и почетка 21. века”, одржаној 22–24. маја 2019. године у Москви, у организацији Фонда Горчаков и Примаков центра за међународну сарадњу. Чланак колегинице Давидовић – “The role of the European Union in resolving the Kosovo crisis after 2008: Еxamining the case of the EULEX mission” – награђен је као један од три најбоља рада представљена на овом скупу. Скуп посвећен обележавању двадесете годишњице агресије НАТО на СР Југославију окупио је 18 истраживача и студената, чији су радови одабрани на конкурсу, и професоре и стручњаке за Балкан.