У Институту за међународну политику и привреду је свечано отворен четврти циклус Зимске школе међународних односа. Школу су отворили др Срђан Кораћ, помоћник директора за научноистраживачку делатност, и др Владимир Трапара, координатор Зимске школе. Овогодишња Зимска школа носи назив „Континуитет и промене светског поретка у 21. веку“ и трајаће до 19. априла, када је предвиђена Завршна радионица по називом „Место Европе у светском поретку“, као и додела сертификата полазницима. Завршна радионица се традиционално организује у сарадњи са Фондацијом Ханс Зајдел. Полазници Зимске школе су студенти завршних година основних студија, мастер и докторских студија, док су предавачи истакнути стручњаци из области међународних односа и међународне безбедности. Поред око 20 предавања и симулација, полазници Школе ће присуствовати и међународним научним конференцијама, трибинама и Амбасадорском форуму у организацији Института.