Једнодневни научни скуп „Културно и историјско наслеђе Србије у свету” одржан је у Великој сали Института за међународну политику и привреду (ИМПП) као девети по реду научни форум посвећен питању заштите културне баштине ван граница наше земље. У свечаном делу, скупу су се обратили проф. др Бранислав Ђорђевић, директор ИМПП-а, и др Видоје Голубовић, председник Програмског одбора скупа. Радни део конференције одвијао се у две сесије где је 23 излагача представило укупно 18 радова. Учесници скупа су се током закључне расправе сагласили да се као конкретан производ конференције надлежним државним органима пошаљу препоруке за измене јавних политика и програма у овој области. Поред Института, учеснике је угостио Институт економских наука из Београда.

Програм конференције   >>>