Делегација Националног института за међународну стратегију Кинеске академије друштвених наука (National Institute of International Strategy – NIIS of CASS), предвођена генералним директором проф. др Сјанјанг Лијем (Xiangyang LI), посетила је Институт за међународну политику и привреду. О односима Србије и Кине, учешћу Србије у формату сарадње 16+1 и досадашњим достигнућима и перспективама Појаса и пута са уваженим гостима разговарали су проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, др Сања Јелисавац–Трошић, начелница Центра за међународне организације и међународно право, мр Ивона Лађевац, начелница Центра за студије „Појаса и пута свиле“, др Милош Јончић, истраживач сарадник Центра за студије „Појаса и пута свиле“ и мср Ненад Стекић, истраживач приправник.