У години у којој Институт за међународну политику и привреду обележава 75 година свог постојања, отворен је пети циклус Зимске школе међународних односа за студенте и студенткиње завршних година основних студија, мастер и докторских студија међународних односа, безбедности, међународног права и економије. Овогодишња Зимска школа носи назив „Међународни односи у доба короне“ и трајаће до 24. марта, када је предвиђена завршна радионица и додела сертификата полазницима. Школу су отворили др Бранислав Ђорђевић, директор Института, и др Владимир Трапара, виши научни сарадник и координатор Зимске школе.

По отварању Школе, др Владимир Трапара  одржао је уводно предавање о међународним односима у време пандемије, након чега је уследила дискусија са полазницима.

Предавања на Зимској школи ће одржати истраживачи Института, стручњаци у областима међународних односа, међународне безбедности и економије.

Услед епидемиолошке ситуације, овогодишња Зимска школа ће се реализовати путем Zoom платформе.