Делегација североисточне кинеске провинције Лијаонинг посетила је Институт за међународну политику и привреду. На челу делегације био је вицегувернер, господин Чен Сјангћун.

Госте је са организацијом и активностима Института упознао директор, проф. др Бранислав Ђорђевић, док је о политичким односима две земље говорио проф. др Љубиша Стојмировић, члан Одбора за спољне послове Народне скупштине Републике Србије. Проф. др Марина Соковић, помоћница министра за просвету, науку и технолошки развој, говорила је о оквирима научне сарадње Републике Србије и Народне Републике Кине.

Састанку су, сем сарадника Института, присуствовали и проф. др Зоран Јефтић са Факултета безбедности и госпођа Јелена Димић из Сектора за ванредне ситуације МУП-а Републике Србије.

На питањa гостију везано за економска улагања Кине у Србију, у оквиру Иницијатеиве Појаса и пута, одговарала је проф. др Катарина Закић, сарадница Центра за студије Појаса и пута.

Гости су посету Институту завршили обиласком Центра за студије Појаса и пута.