Др Стеван Рапаић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду, боравио је у марту и априлу 2019. године у Бангкоку, где је био гостујући професор на Међународном колеџу Националног института за развојну администрацију (Универзитет ICO NIDA). Др Рапаић је држао наставу и испитивао мастер студенте на предметима: Јавна политика, заговарање, друштвене промене и филантропија и Менаџмент локалне самоуправе. Др Рапаић је са професором Пибуном Пуриветом, деканом Универзитета ICO NIDA, разговарао о могућностима проширења сарадње са Институтом за међународну политику и привреду. Национални институт за развојну администрацију (NIDA) једна је од ретких институција високог образовања у Тајланду која нуди искључиво постдипломске програме студирања. Универзитет НИДА је основан 1966. године, визијом његовог краљевског величанства Бумибол Адулиадеја о унапређењу развоја Тајланда. Уз финансијску подршку престижне Фордове фондације и академске помоćи Конзорцијума за међународне активности универзитета Midwest (MUCIA), која је званична организација за акредитацију свих високошколских установа у САД, NIDA је у кратком року постала водећа образовна институција у Тајланду у областима везаним за бизнис и национални развој. Иако је NIDA првобитно основана за подршку националном развоју у Тајланду,  овај циљ је сада проширен како би обухватио регионални развој у земљама изван Тајланда, са циљем да се студенти оспособе за рад у јавном, приватном и непрофитном сектору. Данас је Универзитет ICO NIDA водећа институција високог образовања у Тајланду са значајним бројем међународних студената.