На Факултету безбедности Универзитета у Београду организован је медија тренинг за студенте који су водили капетан бојног брода Петар Бошковић, начелник Управе за односе са јавношћу Министарства одбране, и пуковник др Михаило Зоговић, начелник Одељења за медије у истој управи. Ове године част да присуствују имали су и млади истраживачи Института за међународну политику и привреду. Тренинг се састојао из два дела – теоријског и практичног. Предавачи су упознали полазнике са основама јавног наступа уз мноштво практичних примера, како да се најбоље припреме и суоче са тремом, тешким питањима и да најбоље искористе медијски простор. У другом делу обуке, акценат је био на примени стечених знања. Полазници су подељени у групе и дат им је сценарио на основу којег је представник сваке групе имао задатак да пред камером одговори на питања новинара из Медија центра „Одбрана”. У наставку тренинга снимци су критички анализирани како би полазници учили на својим и туђим грешкама.