Институт за међународну политику и привреду организовао је радионицу „Место Европе у светском поретку” као завршни догађај у оквиру Зимске школе међународних односа под називом „Континуитет и промене светског поретка у 21. веку”. Радионицу је и ове године подржала Канцеларија Фондације Ханс Зајдел за Србију и за Црну Гору. Полазници Зимске школе су у четири панела образложили како виде место Европе у светском поретку са цивилизацијског аспекта, снагу Европе, као и Европске уније, у односу на постојећи однос јединства и подела у њима, саму природу моћи Европске уније, као и позицију Србије, као европске државе, у европском и светском поретку. Дискусију су подстакли коментатори из редова истраживача Института. Радионицу су отворили др Срђан Кораћ, помоћник директора Института за научноистраживачку делатност и госпођа Дагмар Константиновић, заменица директора Канцеларије Фондације Ханс Зајдел за Србију и за Црну Гору. Координатор Зимске школе др Владимир Трапара и директор Института проф. др Бранислав Ђорђевић поделили су полазницима уверења о успешно завршеној Зимској школи, чиме је она и свечано затворена.