У поводу одржане конференције „НАТО агресија на СР Југославију: 20 година касније”, Институт за међународну политику и привреду и Факултет безбедности Универзитета у Београду организовали су једнодневни излет за иностране и домаће учеснике, те запослене на Институту и Факултету. Излет је обухватио посету ТВ торњу на Авали и Музеју емисионе технике. Посетиоци су у вођеној тури најпре упознати са рушењем торња током НАТО агресије и процесом његове обнове, након чега су имали прилику да посете видиковац на његовом врху. Након тога, учесници су посетили туристички комплекс на Опленцу (Топола) и упознали су се са историјатом Цркве Св. Ђорђа, криптом династије Карађорђевић, те посетили кућу Краља Петра I. Излет је окончан посетом Краљевој винарији.