Истраживачица ИМПП била на истраживачком боравку на Универзитету у Сарланду

688

Вања Павићевић, истраживач-приправник Института за међународну политику и привреду и докторандкиња Правног факултета Универзитета у Београду, провела је месец дана на истраживачком боравку на Европском институту при Правном факултету  Универзитета у Сарланду, Немачка, као стипендисткиња Немачке службе за академску размену (DAAD), а у оквиру тематске мреже југоисточне Европе за изузетност у европском и међународном праву. Европски институт је други најстарији институт у Европи специјализован за европско и међународно право и подржан од стране немачког Савезног министарства за образовање и истраживање. Европски институт обогаћен је високо специјализованим правним библиотекама, европском и међународном правном грађом, као и одличним условима за истраживачки рад током научног рада и докторских студија.