Институт за међународну политику и привреду обележио је 71 годину постојања свечаним пријемом којем су присуствовали представници Министарства спољних послова Републике Србије, Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Министарства одбране Републике Србије, те представници дипломатског кора и чланови академске и научне заједнице. Тим поводом, гостима се обратио проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, а потом је уследио уметнички програм који је извео уметнички ансамбл Министарства одбране ”Станислав Бинички”. Бројне институције и појединци упутили су честитке Институту у поводу великог празника. Током свечаности, директор Института уручио је захвалнице за допринос у раду Института, амбасадору Народне Републике Кине у Републици Србији, Њ.Е. Лиу Манчангу, као и Луцу Коберу, директору Канцеларије Фондације ”Ханс Зајдел” у Србији. Поводом дана Института, гости су били у прилици да погледају резултате издавачке делатности Института из 2018. године, као и тематску изложбу посвећену стогодишњици завршетка Првог светског рата „Мале приче из Великог рата“.