У организацији Института Кина–ЦИЕ и Јожеф Антал центра из Будимпеште, 29. новембра одржана је међународна научна конференција „Како истраживачи земаља ЦИЕ и Кине виде четири деценије кинеске реформе и политике отварања?“. Овај значајан скуп, чији су учесници били сви чланови мреже 16+1 Тhink Тank, отворио је проф. др Хуанг Пинг, генерални директор Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука. Са проф. др Хуанг Пингом, на маргинама конференције, разговарао је проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду. Тема разговора било је усаглашавање пројектних идеја у наредном периоду. Наредног дана је, у просторијама Института Кина–ЦИЕ, одржан радни састанак на коме су дате оцене резултата остварених 2018. године и одређена динамика рада у првом тромесечју 2019. године.