Институт за међународну политику и привреду посетила је делегација из Јапана, предвођена господином Шоићи Итохом, менаџером Стратешке истраживачке групе Института за енергетику из Јапана. У саставу делегације, изузев представника Института за енергетику, били су и представници корпорација Кавасаки и Мицубиши. Након уводног разговора са директором Института, проф. др Браниславом Ђорђевићем, уважени гости су, о могућностима проширења сарадње између Србије и Јапана у области енергетике, разговарали са др Ивоном Лађевац, начелницом Центра за студије „Појаса и пута свиле“, др Сањом Јелисавац Трошић, начелницом Центра за међнародне организације и међународно право, проф. др Катарином Закић, др Милошем Јончићем, научним сарадником, и мср Невеном Шекарић, истраживачем приправником.